Kup treśćDostęp bezterminowy - 7 zł

Boluś i jeż

Mały Boluś jest zwyczajnym kilkuletnim chłopcem, który – jak każde dziecko – kocha swoich rodziców, lubi chlapać się w kałuży oraz po swojemu próbuje zrozumieć otaczający go świat. Któregoś razu podczas spaceru po parku spotyka wraz z mamą małego, potrzebującego pomocy jeża. Niespodziewany gość oraz związane z nim zamieszanie wywołuje wiele pytań w głowie małego Bolusia: Dlaczego rodzice nie koncentrują już uwagi tylko na mnie? Czy trzeba pomagać słabszym? Czy i dlaczego muszę się dzielić? Co robić, kiedy ogarnia mnie złość?

Poprzez zabawne dialogi i piosenki, oraz współczesną, bardzo realną historię rodzinną, mali słuchacze z łatwością utożsamią się z bohaterem bajki, jednocześnie ćwicząc bezcenną umiejętność społeczną, jaką jest empatia.

Natalia Fijewska-Zdanowska, autorka scenariusza: „Historyjki o Bolusiu powstały dla naszych własnych dzieci… Nagrane półamatorsko, ale z sercem i radością, odsłuchiwane potem miliony razy w naszym domu i domach naszych znajomych, a potem dalszych znajomych i nieznajomych… Teraz lądują w sieci, bo czas jest trudny i trzeba się dzielić. Może komuś przyniosą chwilę wytchnienia, a może ktoś odnajdziecie się trochę w Bolusiowej rodzinie, która – no cóż – nie jest rodziną idealną…”

Czego możemy spodziewać się w warstwie muzycznej?

Filip Dreger, kompozytor: „Muzyka do słuchowiska nawiązuje do oprawy polskich bajek muzycznych z ich złotego okresu: lat 60., 70. i początku 80.”

REALIZATORZY:
Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Występują: Agata Kołodziejczyk (Fijewska), Zuzanna Fijewska-Malesza, Bartek Zdanowski
Muzyka: Filip Dreger
Nagranie: Bartek Piasecki, Art Cafe
Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st.Warszawa.
Słuchowisko posiada rekomendacje WCIES.