Kup treśćDostęp 2 dni - 24.99 zł

GABINET

Obsada: Paulina Holtz, Rafał Kosecki
Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Czas trwania: 54 min

Ona – trzydziestoparoletnia, sfrustrowana współczesna matka–Polka, która mimo wysiłków nie radzi sobie z natłokiem obowiązków. I on – zapracowany lekarz- katolik-rozwodnik, który pod maską cynizmu ukrywa niepewność i rozczarowanie. I oto nagle, przypadkiem, utykają razem w ortopedycznym gabinecie. Na chwilę zatrzymuje się codzienny bieg wydarzeń. Ta dziwna noc tworzy wyrwę w rzeczywistości.

Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyserka i scenarzystka: „Dla mnie współczesne macierzyństwo to doświadczenie ekstremalne. Intensywne. To szalona jazda – balansowanie miedzy największą czułością i załamaniem nerwowym. To dotykanie własnych granic, zderzanie się z nimi. To sytuacja sama w sobie wywołująca wewnętrzne skonfliktowanie. Chcę przyjrzeć się współczesnej kobiecie, nie po to, żeby pośmiać się z przysłowiowej ‘kury domowej’ – ale, aby pokazać, że za fasadą ‘kury’ kryje się głęboko egzystencjalne doświadczenie osobiste – bezradności, samotności, niezaspokojonych potrzeb. Chcę też spojrzeć na facetów – co się z nimi stało?”.


Wersja online spektaklu, nie jest zwykłą rejestracją, ale przygotowaną specjalnie reinterpretacją filmowo-teatralną.

FRAGMENTY RECENZJI:
"(...)Natalia Fijewska-Zadanowska tworzy spektakl niezwykle subtelny, ale niepozbawiony humoru, w którym przeszłość przeplata się z teraźniejszością, ale nie daje to poczucia chaosu, spektakl płynie gładko, intryguje i wciąga widza w meandry ludzkich relacji, przeżyć, doświadczeń, gwarantując udany wieczór w teatrze."
Subiektywnie o teatrze

"Sceny z codziennego życia matki stają się bezpretensjonalne i realistyczne, aż rozbawionej publiczności śmiech zastyga na ustach. Nie ma tu moralizatorstwa, przerysowania. Zamiast tego Natalia Fijewska-Zdanowska serwuje prawdę w pigułce, krótko i rzeczowo, choć nie bezboleśnie."
Agnieszka Sosińska, Portal Feminoteka.pl

"Gabinet to przykład, jak zbudować prostą historię bez sięgania do wyrafinowanych środków. Bez drażnienia formą czy piętrzenia nieskończonych kontekstów, z którymi widz nie wie, co zrobić. Liczy się sytuacyjne napięcie i aktorstwo skupione na scenicznym partnerze (...)"
"Rozmowy nocą na kozetce" Przemysław Skrzydelski – Dziennik Gazeta Prawna nr 54, dodatek Kultura

Więcej recenzji – na stronie spektaklu.

REALIZATORZY:
Obsada:
ONA – Paulna Holtz
ON – Rafał Kosecki
Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Reżyseria świateł: Mikołaj Malesza
Muzyka: Filip Dreger

Ekipa filmowa:
Realizacja i montaż: Aleksandra Panisko
Zdjęcia: Tomasz Suski
Dźwięk: Irena Suska
Produkcja nagrania: Dorota Szopowska
Realizacja świateł: Przemysław Scholl
Charakteryzacja: Anna Jabłońska
Inspicjent: Anna Herda

Premiera spektaklu miała miejsce w listopadzie 2010 roku na scenie Teatru MŁYN.
Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy
Partner: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej

UWAGA!
Spektakl od lat 15